جستجو:  
چهارشنبه 1 اسفند 1397
فراخوان صفحه اول > اخبار شرکت - جزئيات اخبار

سالروز شهادت جانگداز چهارمین اختر تابناک ولایت و امامت، اسوه زهد و تقوا و مظهر آمیختگى علم و حلم، حضرت زین العابدین (ع) تسلیت باد.

 

 
 
 
امام سجاد علیه السلام:
هر آیه ای از قرآن، خزینه ای از علوم خداوند متعال است، پس هر آیه را که مشغول خواندن می شوی، در آن دقّت کن که چه می یابی.

١٢ محرم سالروز شهادت غمبار و حزن انگیز وارث دشت کربلا و حماسه بزرگ عاشورا حضرت سیدالساجدین، امام زین العابدین (ع) است. سالروز شهادت بزرگ مرد مناجات، سید سجده کننده آل طه، امام عابدان و عارفان، امام بزرگواری که پاسدار شور حسینی و حافظ پیام ناب عاشورا است و هر روز از زندگانی پربرکتش صحیفه سبز مناجات های عارفانه و جلوه زیبایی از ایثار در راه حفظ انسانیت و آزادگی است.

زمان حضرت امام سجاد(ع) پُر از اختناق و تقیّه بود و کسی در برابر جاسوسان بنی‏امیه، مجال نفس کشیدن نداشت؛ با این حال، امام سجاد (ع) از ارشاد و نشر احکام اسلام فروگذاری نکرد. ایشان به هر نحوِ ممکن، مسائل اسلامی را بیان می‏نمود و در هدایت مردم می‏کوشید. از جمله آثار امام سجاد(ع) صحیفه ‏ی سجادیه است که مشتمل بر ۵۴ دعا از دعاهای آن حضرت می‏باشد. مدت عمر آن امام، ۵۷ سال و زمان امامت آن بزرگوار ۳۴ سال بود. آن امام همام، سرانجام به دستِ هشام بن عبدالمَلِک در زمان خلافت ولید بن عبدالملک مسموم شد و پس از ایفاى وظیفه الهى خود و حفظ ارزشهاى دین و پاسدارى از تشکل شیعى در سخت ترین ادوار سیاسى- اجتماعى در سال ۹۵ هجرى قمرى به شهادت رسید. شایان ذکر است در خصوص سال و روز شهادت این امام همام نقل های متفاوت در منابع گوناگون ذکر گردیده است. پیکر مطهر امام سجاد(ع) در قبرستان بقیع و در کنار مرقد مطهر عموی گرامیش حضرت امام حسن مجتبی(ع) واقع است.

بدینوسیله سالروز شهادت پیام رسان کربلای حسینی و بازمانده روزهای سرخ حماسه ، امام عارفان و عابدان ،حضرت امام زین العابدین (ع) را به همکاران و سهامداران گرامی و تمامی مسلمین جهان و بویژه شیعیان ارادتمند آن امام همام ، تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.

امید است که همه ما در الگو گرفتن از سیره زندگانی حضرت امام سجاد (ع) و تعمق و تفکر در زوایای مختلف زندگی و مبارزات ایشان کوشا بوده تا توفیق یابیم در زمره شیعیان و پیروان راستین آن حضرت قرار گیریم.

روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا

 
 
    گروه خبري   :   اخبار شرکت تاریخ    :   1397/06/31 ساعت    :   09:28:01
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید