جستجو:  
سه شنبه 28 اسفند 1397
فراخوان صفحه اول > اخبار شرکت - جزئيات اخبار

میلاد امام حسن مجتبی (ع)


پانزدهمین روز رمضان در حالی از راه می رسد که دلهای شیفتگان اهل بیت (ع) در شوق طلوع دومین ستاره درخشان آسمان امامت ...

پانزدهمین روز رمضان در حالی از راه می رسد که دلهای شیفتگان اهل بیت (ع) در شوق طلوع دومین ستاره درخشان آسمان امامت غرق سرور می شود. دومین پیشوای شیعیان جهان، کریم آل طاها که سالروز ولادتش به نام روز اکرام و ایتام نامگذاری شده است تا تمامی مسلمانان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همواره تلاش کنند با پیروی از سیره اخلاقی ایشان، فرهنگ حمایت از نیازمندان، ایتام و فقرا در جامعه اسلامی نهادینه شود. کرامت و سخاوت امام حسن مجتبی (ع) به حدی بود که هیچگاه فرد سائل و محتاجی را رد نکرد و به همین دلیل به ایشان کریم آل طه می گویند‌. چنانچه ایشان از پدرش امیر المومنین نقل می کند: هیچ بی نیازی برتر از عقل نیست و هیچ نیازمندی هم مثل نادانی نیست، و هیچ وحشتی بدتر از خودپسندی نیست، وهیچ عیشی لذت بخش تر از اخلاق نیکو نیست.
سیره و زندگی آن امام همام بهترین سرمشق برای انسانهاست چنانچه در روایات آمده است زمانی که امام حسن (ع) متولد شد پیامبراکرم (ص) بسیارشادمان شد و این امام بزرگوار از نظر شرافت نسب اولین مولودی است که هیچکس هم تراز او نبوده است و همواره از محبتهای بی دریغ جدشان رسول خدا (ص) بهره مند بودند طوری که پیامبراکرم (ص) امام حسن و امام حسین (ع) را سرور جوانان اهل بهشت نامیدند و درباره امام حسن (ع) فرمودند به راستی این پسر من سید و آقاست.
همچنین ایشان به اعتراف دوست و دشمن، در فضایل و کمالات اخلاقی انسانی کامل بود و از عابدترین و با فضیلت ترین مردمان زمان خویش بود و با افراد نیازمند با فروتنی رفتار می کرد. قرابت و نزدیکی آن‌ حضرت به رسول الله(ص)، علاقه و محبت پیامبر نسبت به وی، دارا بودن بیشترین شباهت به رسول الله، یکی از مصادیق آیه تطهیر، حضور با پیامبر در جریان مباهله، تواضع و سخاوت فراوان، عبادت زیاد، به اتفاق برادرش (امام حسین) برخی از بارزترین خصائص و ویژگی‌های اخلاقی و کمالات آن‌حضرت است.
این عید فرخنده در ماه مبارک رمضان فرصت گرانقدری برای ترویج فرهنگ الهی اکرام و مشارکت بیشتر نیکوکاران در امورات خیریه و کمک به نیازمندان است.
در پایان با تبریک این عید خجسته، از خداوند منان می خواهیم توفیق مشارکت در امور خیریه را به ما عطا فرماید تا بتوانیم با الگو پذیری از سیره اخلاقی امامان بزرگوار در جهت حمایت از نیازمندان و زدودن غبار فقر از چهره جامعه گام برداریم.
ضمن تبریک مجدد به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) امیدواریم همه ما پیروانی راستین برای آن امام بزرگوار باشیم و با سرلوحه قرار دادن سنت و سیره ایشان به تهذیب نفس پرداخته و نقش موثری در جامعه ایفا کنیم.
 
  روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا
    گروه خبري   :   اخبار شرکت تاریخ    :   1397/03/09 ساعت    :   13:16:04
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید