جستجو:  
چهارشنبه 1 اسفند 1397
فراخوان صفحه اول > اخبار شرکت - جزئيات اخبار

بزرگداشت روز صنعت و معدن گرامی باد

بی‌تردید یکی از درخشان‌ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی،....
 


بی‌تردید یکی از درخشان‌ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی، گام‌های موثر و پیشرفت‌های در خور تحسینی است که کشور در عرصه صنعتی به آن دست یافته و این جز در سایه تلاش فرزندان صنعتگر این مرز و بوم که عرصه خدمت را تلاش در بخش صنعت برگزیده‌اند، میسر نبوده است. صنعت و معدن در افزایش تولید ناخالص ملی، درآمد سرانه و اشتغال کشورنقشی بسزا و تعیین‌کننده دارد.
دهم تیر ماه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز صنعت و معدن نامیده شده است. اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.
بدون شک اهمیت و اعتبار صنعت و معدن در پیشرفت و توسعه هر کشور بر کسی پوشیده نیست. در اقتصادهای پیشرفته، بخش صنعت محرک نوآوری، صادرات و رشد بهره وری است. کشورهای در حال توسعه نیز از محل تقاضا برای کالاهای صنعتی و اهمیت آنها به لحاظ مشارکت در زنجیره تامین محرک رشد اقتصاد جهانی به شمار می‌روند. بخش صنعت و معدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی و بزرگ‌ترین بخش مولد درکنار بخش کشاورزی کشور به شمار می‌رود، به طوری که این بخش، سهم قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده است و در این بخش خودروسازی از مهم‌ترین صنایع هر کشور است که صنایع متعددی به آن در تامین مواد اولیه و قطعات و تولید محصول نهایی وابستگی دارند؛ بنابراین چنانچه صنعت خودرو بتواند بر پایه توانمندی‌های داخلی ادامه حیات دهد به یقین از تنگناها و نوسانات متعدد در بازار رقابت رهایی خواهد یافت.
در ادامه با آرزوی استقلال و خودکفایی ایران عزیز، امیدوارم که یکایک ما به عنوان سربازان سنگر تولید و اقتصاد به وظایف خطیر خود در این برهه حساس آگاه باشیم و به درستی ایفای نقش نماییم تا کشوری آباد و همواره سربلند داشته باشیم.
در همین راستا ۱۰ تیر ماه " روز صنعت و معدن " را به تمامی تلاشگران، کارآفرینان، صنعتگران ، تولیدکنندگان عرصه صنعت و معدن تبریک عرض نموده و از تلاشهای ستودنی مردان و زنانی که در سنگر جهاد اقتصادی استوارانه عزت و اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه امور خویش قرار داده اند تقدیر و تشکر نموده و برای شما سهامداران ارجمند و همکاران محترم آرزومند بهترین ها و شایسته ترین ها هستیم.

روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا
    گروه خبري   :   اخبار شرکت تاریخ    :   1397/04/09 ساعت    :   08:38:54
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید