جستجو:  
سه شنبه 28 اسفند 1397
فراخوان صفحه اول > اخبار شرکت - جزئيات اخبار

سالروز شهادت جانگداز حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

بیست و پنجم شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک ولایت و امامت، .....

این ماتمی که چشم ملائک زخون ترست          گویا عزای صادق آل پیغمبرست


بیست و پنجم شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک ولایت و امامت، رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق ( ع ) می باشد. ایشان روز 17 ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه متولد شد. پدر گرامی ایشان، امام محمد باقر (ع) و مادر ارجمندش ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر بود. لقب ایشان صادق و کنیه ایشان ابوعبدا... بود.
امام صادق (ع)، ششمین شمع روشنگر مسیر هدایت با پایه گذاری "مکتب‌ جعفرى‌" موجب‌ بازسازى‌ و زنده‌ نگهداشتن‌ شریعت‌ محمدى‌ (ص) شد. ایشان چشمه های دانش و حکمت را در روی زمین شکافت و برای مردم درهایی از دانش گشود که پیش از او مشهود نبود و جهان از دانش ایشان سرشار شد. هدف امام صادق (ع) ؛زدودن جهل امت، تقویت عقیده به مکتب اسلام، ایستادگی در برابر امواج کفرآمیز و شبهه های گمراه کننده و رفع مشکلات ناشی از انحراف حکومت بود. چنانچه در دوران امامت گرانقدر ایشان انقلابی در تفکر و عمل مسلمانان بود تا تشنه کامانِ معارفِ نابِ الهی از سرچشمه زلال وحی سیراب شوند. این امام همام به حق بر جسته ترین وارث گنجینه علوم نبوی بوده و منطق استوار و علم سرشارشان سبب شد تا قیامی سرنوشت ساز در جهت حفظ و بقاء دین مبین اسلام در لباس‌ تدریس‌ و تأسیس‌ مکتب‌ جعفری سرانجامی نیکو یافته و به پیروزی برسد.
عصر امام صادق (ع) یکی از طوفانی ترین ادوار تاریخ اسلام است چنانچه ایشان برای تبین جایگاه امامت، از یک سو با انحرافات اعتقادی از طریق شرکت در مناظره ها و مباحثه ها به مقابله پرداخت و خط فکری خویش را برای ملت اسلام افشا نمود و از سوی دیگر با تلاش خستگی ناپذیر به نشر مفاهیم عقیدتی و احکام شریعت پرداخت و رنج تبعید و اسارت را به جان خرید و با بیان بلیغ و کلام فصیح خویش راه را بر توطئه دشمنان دین بسته و شاگردانی دانشمند، متفکر، عالم و فقیه تربیت کرد و ذخایر علمی بزرگی برای امت برجای گذاشت و بقاء و استمرار دین مبین اسلام را تضمین کرد. در آن دوره حرکت علمی آن حضرت چنان گسترش یافت که سراسر مناطق اسلامی را دربر گرفت و مردم از علم آن حضرت سخن ها می گفتند و شهرت ایشان در همه شهرها و دیارها پیچیده بود چراکه رفتار حکیمانه و صبوری آن حضرت نیز در برخورد با گروه های دگر اندیش، نمونه ای بسیار سازنده و آموزنده از تاکید دین مبین اسلام بر کرامت انسانی و تکریم عقاید مختلف انسانها بود. 
امید است مسمانان و شیعیان جهان بتوانند در پرتو وحدت و آگاهی برگرفته از تعالیم ارزشمند بزرگ پرچمدار شیعه راستین علوی، صادق آل محمد(ص) آینده ای نویدبخش را برای امت اسلامی رقم زده و همواره در مسیر حق و حقیقت حرکت کنند.
در پایان سالروز شهادت جانگداز ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر ، رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق ( ع ) ، آن مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت، کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر را به تمامی مسلمانان و شیعیان جهان خاصه شیعیان ارادتمند آن امام همام و همه سهامداران و همکاران ارجمند تسلیت و تعزیت عرض می نماییم و از خداوند منان توفیق قرارگرفتن در زمره پیروان راستین آن حضرت را مسئلت داریم. 

روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا

    گروه خبري   :   اخبار شرکت تاریخ    :   1397/04/17 ساعت    :   17:42:22
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید