جستجو:  
چهارشنبه 1 اسفند 1397
فراخوان صفحه اول > اخبار شرکت - جزئيات اخبار

سالروز ولادت هفتمین ستاره آسمان ولایت و امامت ، حضرت امام موسی کاظم (ع) مبارک باد.

 
 
 
 
 
امامان معصوم علیهم السلام برگزیدگان الهى از میان بندگانش مى‏‌باشند که در پرتو شناخت عمیق پروردگار و عبادت خالصانه او، چشمه سارهاى حکمت و دانش بر جویبار دل و جانشان به جریان افتاده و آنان را از میان دیگر بندگان، گزیده و وارث کتاب خویش کرده است.
پیشواى هفتم امام موسی کاظم علیه السلام مظهر کامل فضائل و مکارم اخلاقى بود، ایشان کوهى از بردبارى و گذشت که لقب «کاظم» براى آن حضرت حاکى از این خلق نیکو و نشانه شهرت ایشان به فرو خوردن خشم و حلم است، بسیار اتفاق مى‏‌افتاد که آن گرامى پاسخ بدی‌ها و ناسزاگویی‌هاى افراد نادان را با نیکى و احسان مى‌‏داد.
حضرت موسى کاظم علیه السلام، پارساترین، داناترین، بخشنده‌‏ترین و بزرگ منش‌‏ترین شخصیت عصر خویش بود و لقب «عبد صالح» براى آن حضرت، بیانگر فزونى عبادت اوست.
امام کاظم علیه السلام انس ویژه‌‏اى با قرآن داشت، و آن را با لحنى زیبا و با تدبر و تأمل تلاوت مى‏‌کرد و به هنگام تلاوت محزون مى‌‏شد چندان که شنوندگان به گریه مى‏‌افتادند، به آیات عذاب که مى‏‌‌رسید قطرات اشک از دیدگانش سرازیر مى‏‌گشت.
آن حضرت علاوه بر آن که در عمل، روشى زاهدانه داشت و وجودش در این زمینه اسوى دیگران بود، مظاهر زهد، علاوه بر سیره امام کاظم علیه السلام در سخنان ارزشمند او نیز نمایان است. آن حضرت گاهى از یاران زاهد و وارسته رسول خدا صلّى الله علیه و آله همچون ابوذر، یاد و از سیره و زندگى زاهدانه او تجلیل مى‌‏کرد، و گاهى یاران و پیروان خود را به بى‌¬اعتنایى نسبت به دنیا و ارج نهادن به شخصیت الهى و معنوى خویش ترغیب مى‏‌کرد.
ایشان فردى سخاوتمند و بزرگوار بود، گره گشایى از کار دیگران از جمله فعالیت‌هاى اجتماعى امام کاظم علیه السلام و نسبت به همه مردم، مهربان و دلسوز بود و در رفع نیازمندی‌ها و مشکلات آنان مى‏‌کوشید و همه این سجایا نیاز امروز جامعه ما بلکه تمام جوامع بشری است.
بدینوسیله میلاد پر نور هفتمین ستاره آسمان ولایت و امامت ، فخر عالم امکان و مقتدای شیعیان جهان را به همه همکاران و سهامداران محترم تبریک و تهنیت عرض می نماییم و از در گاه خداوند متعال آرزوی بهره گیری از فضایل آن امام همام را برای همگان آرزومندیم .


روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا
 
 
 
 
    گروه خبري   :   اخبار شرکت تاریخ    :   1397/06/11 ساعت    :   17:19:19
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید