جستجو:  
سه شنبه 28 اسفند 1397
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

رحلت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) تسلیت باد.

 
 
 
 

دهه پایانی ماه حزن انگیز و غم آلود صفر نیز در شرف اتمام است، واپسین روزهای صفر یادآور رحلت بی همتاترین اشرف مخلوقات، پیامبر مهربانی و رسول خوبیها، خاتم الانبیاء حضرت محمد مصطفی (ص) و همچنین شهادت فرزندانی برحق چون کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) و حضرت ثامن الحجج، علی بن موسی الرضا (ع) در سالهای پس از این فقدان عظیم است .

28 صفر سال 11 هجری رحلت جانگداز و مظلومانه خاتم الانبیاء حضرت محمد (ص) است. رسولی که پیام آور نور و رستگاری، سرچشمه روشن حیات، سفیر هدایت و مکمل مکارم اخلاق بود و رسالت پر برکتش، مسیر زندگی انسان را از جهل و خرافه پرستی به سوی تفکر و تعقل و مهرورزی تغییر داد.

۲۸ صفر همچنین سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) نیز هست که در روز‌های طوفانی صدر اسلام همچون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد، ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دین را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد.

29 صفر نیز سالروز شهادت فرمانروای مطلق دل های مشتاقان حریم طوس، حضرت امام رضا علیه السلام است که در خفقان حکومت ظلم و جور با برگزاری جلسات مناظره و مباحثه به ترویج احکام الهی و آموزه های قرآنی پرداخته و در نهایت با زهر کین دشمنان اسلام به شهادت رسید. سراسر زندگی امام هشتم (ع) روایت پاکی و زلالی و آزادگی است که از مومنان و عاشقان و ره پویان راه حق و حقیقت دستگیری کرده و به دوستداران خاندان پاک نبوت و طهارت، راهی روشن و مسیری هموار را نشان می دهد و کمال انسان‌های مومن را فراهم می سازد.

هر دو بزرگوار زیباترین جلوه های ایثار را برای زنده نگه داشتن آزادگی و حفاظت از شأن و عظمت اسلام به تصویر می کشند. امامانی که پیروان راستینشان در ایام محرم و صفر و در این روزهای حزن انگیز بر حقانیت و مظلومیت آنان اشک ماتم می ریزند.

بدینوسیله فرا رسیدن ایام سوگواری پایانی ماه صفر ، همزمان با سالگرد رحلت پیامبر اکرم (ص)، نبی رحمت حضرت محمد مصطفی (ص), شهادت دومین نور ولایت، صاحب کرامت و شفیع قیامت، امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رئوف ، حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)، را به تمامی مسلمین جهان ، شیعیان و ارادتمندان اهل بیت (ع) و به همکاران گرامی و سهامداران محترم تسلیت عرض می‌کنیم.

 

                                                      روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا

 
 
 
 
    گروه خبري   :   گروه خبری تاریخ    :   1397/08/15 ساعت    :   09:16:55
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید