جستجو:  
سه شنبه 28 اسفند 1397
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

سالروز شهادت دهمین پیشوای شیعیان، امام علی النقی الهادی تسلیت باد.

 
 
 
 
 
سوم رجب سالروز غروب خورشید وجود دهمین پیشوای شیعیان جهان و مفسر بزرگ آیه‏ های قرآن کریم در سامراست. نام آن حضرت علی، کنیه آن امام همام «ابوالحسن» و لقب‌های مشهور آن حضرت «هادی» و «نقی» است. تأملی در معنی و مفهوم «هادی» که معروف‌ترین لقب حضرت امام علی النقی الهادی(ع) است، بسیاری از حقایق را روشن می‌سازد. هدایت در کتب لغت، دو معنای «ارائه طریق» و «رساندن به مقصد و مطلوب» را در بردارد؛ و معمولاً در ارائه راه مطلوب و مثبت به کار می‌رود. ایشان پس از پدر بزرگوارش در سن ۸ سالگی به مقام امامت رسید و در دوران جوانی توسط خلفای عباسی به شهادت رسید.

امام بزرگواری که در دوران 33 ساله امامت خویش برای نشر احکام اسلام و شناساندن مکتب و مذهب جعفری گامهای بلندی برداشت ومسئولیت ارزشمند تعلیم و تعلم و نگاهبانی فرهنگ اسلامی را در مدینه عهده دار بود . ایشان در سراسر عمر پربار خویش لحظه ای از تلاش برای آگاه کردن مردم و آشنا کردن آنها به حقایق مذهبی دست برنداشتند و تربیت شاگردان و اصحابی شایسته صیانت از جایگاه دین مبین اسلام یکی ازمهم ترین آثار پر برکت دوران امامت حضرت امام هادى علیه ‏السلام است .

سالروز شهادت بزرگ مشعل‏دار هدایت و دهمین هادی صراط المستقیم، چراغ فروزان هدایت و یاور و راهنمای همیشه امت، حضرت امام علی النّقی الهادی علیه السلام را به تمامی هموطنان به ویژه کارکنان و سهامداران تسلیت و تعزیت عرض می کنیم.

 
روابط عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا 
 
 
    گروه خبري   :   گروه خبری تاریخ    :   1397/12/19 ساعت    :   09:20:00
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید