جستجو:  
چهارشنبه 1 اسفند 1397
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها - جزئيات اخبار

نشست صمیمانه مدیر عامل شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا با نمایندگان سهامداران گروه خودروسازی سایپا

 
 
 
 
 
 دومین جلسه پرسش و پاسخ حضوری نمایندگان سهامداران با مدیر عامل شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا برگزار شد.

دیدار گرم و صمیمانه مدیر عامل شرکت سمیکو، جناب آقای دکتر محمدرضا حیدری کرد زنگنه، با نمایندگان محترم سهامداران شرکت گروه خودروسازی سایپا به همراه جمعی از مدیران شرکت در تاریخ 97/10/18 رأس ساعت 14 در سالن ارتباطات شرکت سایپا برگزار شد.

در این جلسه مدیر عامل پس از خیر مقدم به سهامداران و نمایندگان کارکنان شرکت های زیرمجموعه سایپا به سوالات مطرح شده از سوی حضار پاسخ دادند.

ایشان طی سخنانی اهداف برگزاری این جلسه را بیان داشتند و گزارشی اجمالی از برنامه ها و عملکرد شرکت و منجمله اهم اقدامات انجام شده در دوران تصدی مدیریت خود را ارائه دادند.

آقای حیدری کرد زنگنه در ابتدا به بیان وضعیت واگذاری سهام شرکتهای بن رو، تاپکو و سایپا دیزل پرداخت و فرمودند که انتقال سهام شرکتهای بن رو و تاپکو انجام پذیرفته و در دفاتر سهام هم ثبت و امضا گردیده و برای انتقال سهام شرکت سایپا دیزل به شرکت سایپا به دلیل شکایت خریدار دیزل نیز منتظر رأی دادگاه هستیم.

وی در ادامه به سوال یکی از نمایندگان در خصوص ادغام شرکت های زیرمجموعه سمیکو و فلسفه برون سپاری برای کاهش هزینه ها پرداخت و گزارش اجمالی از روند فعالیت های شرکت های زیر مجموعه سمیکو به منظور آگاهی نمایندگان سهامداران ارائه داد. ایشان به سود ده بودن گروه سمیکو اشاره کردند و عنوان داشتند: که با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده در آینده سمیکو به سمتی حرکت خواهد کرد که همواره سودی دائمی و عملیاتی داشته باشد و ان شاء الله در سطح شرکت های تراز اول کشور قرار بگیرد و فلسفه تشکیل شرکت فناوری سایپا ارتباط (فسا) هم بر این مبناست و اگر مسئله خاصی پیش نیاید این شرکت سال آینده شرکتی 1000 میلیاردی خواهد بود. وی ادامه داد: این شرکت در زمینه استارت آپ ها و اپلیکیشن های مختلف و جدید کار می کند که مایه افتخار شرکت سایپا و گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا خواهد شد همچنین اشاره ای به اجرای سایت هوشمند، سامانه حمل و نقل، صندوق پرداختهای الکترونیکی و ... که توسط شرکت فسا راه اندازی خواهد شد، داشتند. پس از آن در خصوص شرکت عدالت اندیشان وصول اظهار داشتند که حدود 100 میلیارد تومان از چکهای وصول نشده سالهای 84 به بعد سایپا را که حقیقتاً لاوصول بودند، در کمتر از شش ماه وصول نمود. ایشان تصریح کردند که با تلاش و پیگیریهای انجام شده مدیریت شرکت یک شعبه اختصاصی از طرف قوه قضاییه در شورای حل اختلاف مختص وصول چکهای سایپا اختصاص داده شد که این امر افتخاری برای شرکت سایپا خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سپس به بیان مطالبات شرکت سمیکو از گروه خودروسازی سایپا و شرکت های زیرمجموعه سایپا پرداخت و نمایندگان سهامداران را سفیران گروه سمیکو نامید و بیان کرد که باید به عنوان نمایندگان کارکنان پیگیر مطالبات و معوقه های شرکت از مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت ها باشند.

آقای حیدری کرد زنگنه در بخش دیگر پرسش های نمایندگان، به موضوع ساخت نیروگاه پنل های خورشیدی و تالار پردیس کیان پاسخ دادند و افزود : پنل های خورشیدی جزء کسب و کارهای نو در ایران است که می توانستیم در این زمینه بسیار موفق عمل کنیم و شرکت را علاوه بر سوددهی بالا به آینده ای مطمئن سوق دهیم که متاسفانه از طرف هیات مدیره شرکت به دلایلی مورد تایید واقع نشد. همچنین در مورد تالار پردیس کیان با توجه به انتشار آگهی مزایده فروش در روزنامه ها و اعلام به مشاورین املاک منطقه و آمادگی جهت معاوضه با املاک دیگر ، خریداری نداشت.

حیدری کرد زنگنه به سوالی در خصوص حقوق های نجومی اعضای هیات مدیره که شایعه شده بود پاسخ داد و فرمود: حقوق اعضای هیات مدیره شرکت سمیکو طبق چارچوب آئین نامه های حقوق و دستمزد شرکت سایپا تعیین می شود و توسط مدیریت توسعه مدیریت سایپا احکام صادر می شود و به امضای مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا می رسد.

مدیر عامل در ادامه این نشست در خصوص انصراف از سهام توسط برخی از سهامداران، اظهار داشتند: پرسنل گروه سایپا فقط می توانند بین خودشان و با وکالت ثبتی در دفترخانه رسمی سهام خود را خرید و فروش نمایند وی ادامه داد: با دو بانک قرض الحسنه مهر ایران و مهر اقتصاد صحبت شده و مقرر گردیده که سهامدارانی که دارای مشکل هستند به بانک معرفی و تا سقف سهام آنها با کارمزد 4 درصد و 48 ماهه به آنها وام قرض الحسنه پرداخت شود. ایشان تصریح کردند که برای بازنشستگان و همچنین آن دسته از سهامداران باوفا برنامه های خاص و خوبی داریم که متعاقبا اعلام می شود.

ایشان در بخش دیگری در پاسخ یکی از سهامداران در مورد ورود به بازار بورس و فرابورس عنوان کردند: شرکت سمیکو شرکتی خاص در ایران است که علاوه بر سرمایه ثبت شده، سرمایه شناور هم دارد. لذا پذیرش در بورس مستلزم اینست که اولا: سرمایه شرکت باید سرمایه ثابت و غیر متغیر باشد، ثانیا: دیگر وجهی از حقوق کارکنان از بابت 4% و 3% کسر نگردد. پیشنهاد بنده این است که سرمایه شرکت را به 1000 میلیارد تومان در عرض 3 تا 4 سال افزایش دهیم و با یک پایه سهم قوی وارد بورس شویم و می توانیم در صورت موافقت سهامداران ، این پیشنهاد را در مجمع عمومی آتی طرح و تصویب نماییم. وی ادامه داد: در حال حاضر تمام اطلاعات و حسابهای شرکت سمیکو به صورت واضح، روشن و شفاف بر روی کدال بورس و همچنین بر روی سایت شرکت موجود می باشد بدون اینکه شرکتی بورسی باشیم.

آقای حیدری کرد زنگنه در مورد پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا 98% پرتفوی شرکت از سهام گروه سایپاست، بیان کردند: که یک شرکت سرمایه گذاری باید پرتفوی متنوعی داشته باشد که در صورت تزلزل و رکود یک صنعت بتواند از سود دیگر صنایع ضرر خود را جبران کند و تصریح کرد که سعی بر آن است که بتدریج سهام گروه سایپا را کاهش دهیم و در صنایع دیگر از جمله پتروشیمی، فولاد، پالایشگاه ها و غیره سرمایه گذاری کنیم.

حیدری کرد زنگنه در پاسخ به سوال نمایندگان فرمود: افزایش سرمایه ثبت شده و در حال حاضر سرمایه شرکت به 460 میلیارد تومان افزایش یافت ولی ارزش دارایی های شرکت از این مبلغ بالاتر است. همچنین در مورد تقسیم سود سالیانه شرکت در مجمعی که در اوایل سال 98 برگزار می گردد تعیین خواهد شد.

در پایان ایشان از نمایندگان خواست تا اگر ایده، انتقاد، پیشنهاد و یا سوالی داشتند از طریق سایت شرکت سمیکو در بخش باشگاه سهامداران و یا به صورت حضوری و تلفنی در روزهای دوشنبه هر هفته، همچنین از طریق صندوق ایده ها و پیشنهادها و یا ارتباط تلفنی با روابط عمومی شرکت به ایشان انتقال دهند.

مدیر عامل در بخش پایانی سخنان خود افزود خواهشی که از شما دارم این است که در مقابل وقایع ناهنجار در شرکت سکوت نکنید، چون سکوت شما مانند موریانه ای شرکت را می بلعد.

 

                                                                                                            روابط عمومی گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    گروه خبري   :   گروه خبری تاریخ    :   1397/10/25 ساعت    :   17:32:21
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید