امروز : جمعه 30 فروردین 1398

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

 

سالروز شهادت دهمین پیشوای شیعیان، امام علی النقی الهادی تسلیت باد

 

سوم رجب سالروز غروب خورشید وجود دهمین پیشوای شیعیان جهان و مفسر بزرگ آیه‏ های قرآن کریم در سامراست. نام آن حضرت علی، کنیه آن امام همام «ابوالحسن» و لقب‌های مشهور آن حضرت «هادی» و «نقی» است. تأملی در معنی و مفهوم «هادی» که معروف‌ترین لقب حضرت امام علی النقی الهادی(ع) است، بسیاری از حقایق را روشن می‌سازد. هدایت در کتب لغت، دو معنای «ارائه طریق» و «رساندن به مقصد و مطلوب» را در بردارد؛ و معمولاً در ارائه راه مطلوب و مثبت به کار می‌رود. ایشان پس از پدر بزرگوارش در سن ۸ سالگی به مقام امامت رسید و در دوران جوانی توسط خلفای عباسی به شهادت رسید.

امام بزرگواری که در دوران 33 ساله امامت خویش برای نشر احکام اسلام و شناساندن مکتب و مذهب جعفری گامهای بلندی برداشت ومسئولیت ارزشمند تعلیم و تعلم و نگاهبانی فرهنگ اسلامی را در مدینه عهده دار بود . ایشان در سراسر عمر پربار خویش لحظه ای از تلاش برای آگاه کردن مردم و آشنا کردن آنها به حقایق مذهبی دست برنداشتند و تربیت شاگردان و اصحابی شایسته صیانت از جایگاه دین مبین اسلام یکی ازمهم ترین آثار پر برکت دوران امامت حضرت امام هادى علیه ‏السلام است .

سالروز شهادت بزرگ مشعل‏دار هدایت و دهمین هادی صراط المستقیم، چراغ فروزان هدایت و یاور و راهنمای همیشه امت، حضرت امام علی النّقی الهادی علیه السلام را به تمامی هموطنان به ویژه کارکنان و سهامداران تسلیت و تعزیت عرض می کنیم.

 

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico