جمعه 26 مهر 1398 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

 

فرخنده سالروز بعثت نبی مکرم اسلام، حضرت ختمی مرتبت، حضرت محمد (ص) و عید سعید مبعث مبارک باد.

 

هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولاً مِنْهُمْ یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِهِ وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَهَ

وَ إِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ

 

"مبعث"، سرآغاز تجلی انوار ملکوتی اسلام و تکامل آن در سرزمین حجاز و آغازی بر پایان جهل و گمراهی و بت پرستی است ؛ آن هنگام که پیامبر عظیم الشأن اسلام در تکمیل رسالت عظیمی که بر عهده دارد، دین خود را آشکار می سازد و از پیروانش می خواهد در لبیک به فرمان خداوند متعال، بر جهل و بت پرستی بشورند و برای رهایی از قید و بندهای دنیوی به دامان پاک اسلام پناه آورند.

مبعث، سنگینی بار رسالت را به خوبی می نمایاند، کافی است فضای غبار آلود مکه و حجاز را تصویر کنیم آنجا که رسول خدا باید در نزاع با بت پرستی و خرافه پرستی، از مراتب، خصایص و فضایل دین خود و آیینی پرده بردارد که یکسر با سنت و سلوک مشرکین قریش و اذناب آن و خاستگاه فکری آنان در تضاد است. این روز، یادآور از خودگذشتگی نزدیکان و صحابه پرشور و فداکاری است که در رکاب پیامبر خود سختی ها و ناملایمات بسیاری تحمل می کنند و از جان و مال خود می گذرند، اما پا پس نمی کشند.

مبعث سرآغاز تکامل دین است و آنچه امروز در پی گذشت قرن ها از حادثه بزرگ 27ام ماه مبارک رجب شاهد آن هستیم، بلوغ و تکامل دین مبین اسلام در پهنه گیتی است که انسان های آزاده جهان برای رهایی از کجی ها و ناملایمات و تکوین شخصیتی و معرفتی خود به آن پناه آورده اند.

بيست و هفتم رجب، فرخنده روز بعثت رسول مهربانی، مبشر آگاهی و حکمت، پیامبر عدالت و کرامت حضرت محمد مصطفی ختمی مرتبت(ص) است. سالروز برگزیده شدن رسول خدا حضرت محمد (ص)، آغاز بارش آیات رحمانی با بیان زیبای « اقرا باسم ربک » و عید مبعث بر تمام مسلمانان جهان بویژه همکاران و سهامداران محترم تبریک و تهنیت باد. اميد است با ياري خداوند و در سايه تفكر در اخلاق، گفتار و كردار رسول مكرم اسلام، شاهد پيشرفت روز افزون کشورمان ایران و بر قراري عدل و داد در سراسر جهان باشيم.

 

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico