جمعه 26 مهر 1398 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

 

سالروز شهادت هفتمین ستاره آسمان ولایت و امامت

 

سالروز شهادت هفتمین امام همام، حضرت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد.

 

امام موسی بن جعفر(ع) در هفتم صفرالمظفر سال ۱۲۸ هجری قمری همزمان با انتقال قدرت از امویان به عباسیان در ابواء متولد گردید و در سال 148 هجری قمری پس از شهادت پدرش، به امامت رسید. پدر بزرگوارش حضرت امام جعفر صادق عليه السلام و مادر گراميش حميده نام دارد.

نام مبارکش که الهام بخش ِصبوری، شکیبایی، بردباری و حلم است، موسي و القاب و کنيه هايش متعدد است. ایشان معروف به امام موسی کاظم و ملقب به کاظم و باب‌الحوائج و معروف ترین کنیه اش ابوالحسن است.

آن امام بزرگوار سی و پنج سال از عمر شریف و گرانبهای خویش را به امامت مشغول بودند و هدایت گری مردم را در دستور کار خویش قرار دادند و در تمام آن مدت با جمع روایات و احادیث و احکام و احیای سنن پدر گرامی و تعلیم و ارشاد شیعیان، اسلام راستین را که با تعالیم و مجاهدات پدرش جعفربن محمد(ع) نظم و استحکام یافته بود حفظ و تقویت کرد. این امام بزرگوار علی رغم موانع بسیار در راه انجام وظایف الهی تا آنجا پایداری کرد که جان خود را فدا ساخت.

کاظم آل محمد (ع) ستاره‌ای است که درخشش وجودش انعکاس فضیلت‌های همه نیک سیرتان تاریخ است. بدینوسیله  بیست و پنجم رجب سالروز شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، حضرت امام موسی کاظم(علیه السلام) را به تمام شیعیان جهان، همکاران و سهامداران محترم تسلیت می گوییم .

 

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico