شنبه 10 خرداد 1399 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

سالروز شهادت جانگداز حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

 

                این ماتمی که چشم ملائک زخون ترست                        گویا عزای صادق آل پیغمبرست

 

بیست و پنجم شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک ولایت و امامت، رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق ( ع )  می باشد. ایشان روز 17 ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه متولد شد. پدر گرامی ایشان، امام محمد باقر (ع) و مادر ارجمندش ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر بود. لقب ایشان صادق و کنیه ایشان ابوعبدا... بود.

امام صادق (ع)، ششمین شمع روشنگر مسير هدايت با پايه گذاري "مكتب‌ جعفرى‌" موجب‌ بازسازى‌ و زنده‌ نگهداشتن‌ شريعت‌ محمدى‌ (ص) شد. ایشان چشمه های دانش و حکمت را در روی زمین شکافت و برای مردم درهایی از دانش گشود که پیش از او مشهود نبود و جهان از دانش ایشان سرشار شد. هدف امام صادق (ع) ؛زدودن جهل امت، تقویت عقیده به مکتب اسلام، ایستادگی در برابر امواج کفرآمیز و شبهه های گمراه کننده و رفع مشکلات ناشی از انحراف حکومت بود. چنانچه در دوران امامت گرانقدر ایشان انقلابي در تفكر و عمل مسلمانان بود تا تشنه کامانِ معارفِ نابِ الهی از سرچشمه زلال وحی سیراب شوند. اين امام همام به حق بر جسته ترين وارث گنجينه علوم نبوي بوده و منطق استوار و علم سرشارشان سبب شد تا قيامي سرنوشت ساز در جهت حفظ و بقاء دين مبين اسلام در لباس‌ تدريس‌ و تأسيس‌ مكتب‌ جعفري سرانجامي نيكو يافته و به پيروزي برسد.

عصر امام صادق (ع) یکی از طوفانی ترین ادوار تاریخ اسلام است چنانچه ایشان براي تبين جايگاه امامت، از یک سو با انحرافات اعتقادی از طریق شرکت در مناظره ها و مباحثه ها به مقابله پرداخت و خط فکری خویش را برای ملت اسلام افشا نمود و از سوی دیگر با تلاش خستگی ناپذیر به نشر  مفاهیم عقیدتی و احکام شریعت پرداخت و رنج تبعيد و اسارت را به جان خريد و با بيان بليغ و كلام فصيح خويش راه را بر توطئه دشمنان دين بسته و شاگرداني دانشمند، متفکر، عالم و فقیه تربیت کرد و ذخایر علمی بزرگی برای امت برجای گذاشت و بقاء و استمرار دين مبين اسلام را تضمين کرد. در آن دوره حرکت علمی آن حضرت چنان گسترش یافت که سراسر مناطق اسلامی را دربر گرفت و مردم از علم آن حضرت سخن ها می گفتند و شهرت ایشان در همه شهرها و دیارها پیچیده بود چراکه رفتار حكيمانه و صبوري آن حضرت نيز در برخورد با  گروه های دگر اندیش، نمونه اي بسيار سازنده و آموزنده از تاكيد دين مبين اسلام  بر كرامت انساني و تكريم عقايد مختلف انسانها بود.

اميد است مسمانان و شيعيان جهان بتوانند در پرتو وحدت و آگاهي برگرفته از تعاليم ارزشمند بزرگ پرچمدار شيعه راستین علوی، صادق آل محمد(ص) آينده اي نويدبخش را براي امت اسلامي رقم زده و همواره در مسير حق و حقيقت حركت كنند.

در پایان سالروز شهادت جانگداز ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر ، رئيس مذهب تشيع حضرت امام جعفر صادق (ع) ، آن مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت، کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر را به تمامی مسلمانان و شیعیان جهان خاصه شیعیان ارادتمند آن امام همام و همه سهامداران و همکاران ارجمند تسلیت و تعزیت عرض می نماییم و از خداوند منان توفیق قرارگرفتن در زمره پیروان راستین آن حضرت را مسئلت داریم.

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico