شنبه 10 خرداد 1399 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

شهادت پنجمین سپهر امامت و ولایت امام محمد باقر (ع) تسلیت باد.

امام محمد باقر (ع) پنجمين پيشواي معصوم شيعيان جهان نقش مهمي در گسترش علوم نبوی داشته و نام گرانقدرشان چون نگيني درخشان بر تارك تاريخ اسلام می درخشد.

دوران امامت امام محمد باقر ( ع ) پر از فراز و نشیب ها و سختی های بسیار  بود . در آن زمان متکلمانی در جهت نفع  مقامات رسمی حکومت پدید آمده بودند که عقاید آن دوره را طبق مصالح مراکز قدرت خلافت خویش شرح و تفسیر می نمودند و تعلیمات قرآنی و مسأله امامت و ولایت ، که پس از واقعه عاشورا ، افکار بسیاری از حق طلبان به حقانیت آل علی ( ع ) متوجه شده بودند ، را به انحراف کشاند و با  جعل  احادیث به نفع دستگاه حاکم موجبات تزلزل در حکومت را فراهم کردند. اما امام محمد باقر ( ع ) از موقعیت مساعد روزگار سیاسی ، برای نشر تعلیمات اصیل اسلامی بهره گرفتند و دانشگاه تشیع و علوم اسلامی را پایه ریزی نموده و به تربیت شاگردانی پرداختند که وارثان حقیقی تعالیم پیامبر (ص) و نيز عهده دار مسئوليت سنگين اشاعه فرهنگ ديني و تفسیر صحیح و دقیق کتاب های مذهب شیعه و شفاف سازی مسیر آن با منشاء وحی الهی و سنت نبوی بودند و با ایجاد نهضت علمی در جهان اسلام، تاثیر شگرفي در ترویج مکتب شیعه و توسعه آن در تمام کشورهای اسلامی داشتند و  به همین جهت باقر العلوم لقب گرفتند .

بدینوسیله سالروز شهادت مظلومانه پنجمین بحر کرامت و شکافنده علوم الهی، ستاره سپهر امامت و ولايت، امام محمد باقر (ع) را به تمامي مسلمانان به ویژه به همکاران و سهامداران گرامی تسلیت وتعزیت عرض می نماییم و امیدواریم نسل جوان و آينده ساز كشور بتوانند در پرتو تاسي به سيره اين امام همام و تقويت حس علم اندوزي و حقيقت طلبي آينده اي نويد بخش را براي امت اسلامي رقم زده و همواره در مسير حق و حقيقت حركت كنند و همگی ما را از پیروان واقعی و بهره مند از علوم لایتناهی آن امام بزرگوار قراردهد.

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico