یکشنبه 14 آذر 1400 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

سود تلفیقی 470 میلیارد تومانی شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا ( سمیکو ) در 9  ماهه سال 99

به گزارش روابط عمومی سمیکو پنجمین جلسه پرسش و پاسخ حضوری نمایندگان سهامداران با مدیر عامل و مدیران شرکت سمیکو در تاریخ 1400/01/17 در سالن ارتباطات شرکت پارس خودرو  برگزار شد .

در این جلسه مدیر عامل پس از خیر مقدم به سهامداران و نمایندگان کارکنان شرکت های زیرمجموعه سایپا به سوالات مطرح شده از سوی حضار پاسخ دادند.

ایشان طی سخنانی اهداف برگزاری این جلسه را بیان داشتند و گزارشی اجمالی از عملکرد شرکت و منجمله اهم اقدامات انجام شده در سال 99 در جهت بورسی شدن را ارائه دادند.

  • آخرین وضعیت پذیرش در فرابورس :

با پیگیری های انجام شده در خصوص آزادسازی برخی دارائی ها که در وثیقه بانک ها بودند ، بهبود روند سودآوری شرکت اصلی و تابعه ، کاهش سرمایه گذاری های پر ریسک ، تهیه اطلاعات سهامداران ، تهیه امیدنامه ، اصلاح نسبت های سرمایه گذاری ویژه شرکتهای هلدینگ و . . .  پیش بینی می گردد در تیرماه کلیات پذیرش در فرابورس مشخص گردد.

  • جهش سود 9 ماهه ابتدای سال 99 :

با بهبود فرآیند سرمایه گذاری ها، افزایش درآمدها، مدیریت هزینه ها، کاهش دوره وصول مطالبات و . . . سود تلفیقی شرکت در 9 ماهه ابتدای سال 99 بالغ بر 470 میلیارد تومان بوده که نسبت به سود سال 98 ،  699 درصد افزایش دارد و همچنین سود شرکت اصلی بالغ بر 294 میلیارد تومان که نسبت به سال گذشته 358 درصد افزایش داشته است.

  • بازدهی پرتفوی جاری :

با اصلاح پرتفوی جاری و سرمایه گذاری در صنایع بنیادی و مدیریت ریسک، بازدهی پرتفوی جاری در سال 1399 بالغ بر 160 درصد بوده که نسبت به بازدهی شاخص کل که 155 درصد می باشد، 5 درصد بیشتر می باشد.

  • خالص ارزش دارائی ها :

خالص ارزش دارائی های هر سهم (NAV) علی رغم ریزش بی سابقه بازار سرمایه،  11/780ريال در تاریخ 99/12/30 می باشد.

  • افزایش سرمایه :

مرحله اول افزایش سرمایه انجام و در خصوص اجرائی شدن مرحله دوم افزایش سرمایه بدلیل تقارن زمانی آن با موضوع پذیرش در فرابورس مقرر گردید پس از مشخص شدن وضعیت پذیرش اقدام گردد .

  • کسورات 3 و 4 درصدی ماهانه سهامداران :

در خصوص کسورات ماهانه 3 و 4 درصد ماهانه سهامداران قرار شد به محض اعلام فرابورس مبنی بر تغییر شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام قطع گردد .

  • استقرار زیرساخت های مدیریتی برای تداوم سودآوری :

با طراحی و استقرار فرآیند مدیریت عملکرد در حوزه شرکت ها و واحد های سازمانی بصورت چابک و اثربخش ، کلیه جنبه های با اهمیت سازمان در قالب یک داشبورد مدیریتی یکپارچه تحت هدایت و کنترل قرار گرفته که عمده اهداف محقق شده در سال 99 ، مرهون پیاده سازی فرآیند مذکور در مجموعه می باشد .

  • قابليت انتقال سهم بين همكاران و قابليت خريد و فروش سهم :

 نظر به اهميت و اولويت ورود به فرابورس براي اينكه تاخير و خللي براي پذيرش و ورود به فرابورس ( بعد از تلاش هاي فراواني كه صورت گرفته ايجاد نگردد ) در حال حاضر پنجره نقل و انتقال جهت خرید و فروش سهام  بعلت ثبت افزایش سرمایه مرحله اول بسته می باشد و باتوجه به اينكه اولويت درخواست  همه سهامداران ، ورود به فرابورس مي باشد لذا هرگونه فعاليتي كه باعث ايجاد تاخير در ورود به فرابورس گردد  فعلا" تا تيرماه انجام نمي شود .

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico