جمعه 26 مهر 1398 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

 

ولادت با سعادت امام محمد بن علی التقی الجواد (ع) مبارک باد

 

السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَبَا جَعْفَرٍ مُحَمَّدَ بْنَ عَلِیٍّ الْبَرَّ التَّقِیَّ الْإِمَامَ الْوَفِیَّ

دهم رجب، سالروز ولادت با سعادت نهمین و جوان ترین امام شیعیان، امام محمد تقی (ع) از نوادگان پیامبر گرامی اسلام است. ایشان در سال 195 هجری قمری در شهر مدینه منوّره متولد شد و بر شاخسار امامت شکوفا گشت. پدر بزرگوارش حضرت امام رضا (ع) و مادرش بانوی گرامی و بافضیلتی به نام «سبیکه» است که امام رضا(ع) او را «خیزران» نامید.

لقب مبارک امام محمدتقی (ع)، جواد الائمه است که به دلیل بخشندگی، به «جواد» و به دلیل تقوا به «تقی» مشهور شدند. چنانچه امام رضا (ع) درباره منزلت فرزندشان امام جواد (ع) فرمودند: «من دارای پسری شده‌ام که همچون موسی (ع) شکافنده دریاهای علم است»

امام جواد (ع) در سن هشت سالگی به امامت رسیدند و هفده سال دوران امامت حضرت بوده است؛ یعنی ایشان دوران امامتشان را از کودکی تا جوانی گذرانده‌اند.در دوران امامت ایشان، فرقه‌های مختلف اسلامی و غیراسلامی رشد کرده بودند و علوم و فنون دیگر ملت‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته بود به همین سبب ایشان وارد بحث‌های علمی و اعتقادی می شدند و در مناظره با نمایندگان دیگر دین ها برحق بودن اسلام را به اثبات می رساندند.

بدینوسیله فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت نهمین امام شیعیان، امام محمد تقی (ع) را به همه مسلمانان و بویژه به سهامداران و کارکنان و دیگر آزادیخواهان جهان تبریک و تهنیت می‌گوییم. امید است که در سایه الطاف الهی و با تأسی به آن امام همام، خود را به زیور علم و ایمان بیاراییم و کسب معرفت و دانش را سرلوحه برنامه‏ زندگى خویش در عرصه های گوناگون فردی و اجتماعی قرار دهیم.

 

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico