جمعه 26 مهر 1398 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

 

فرا رسیدن ماه شعبان‌المعظم و اعیاد ولادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد (ع) مبارک باد.

 

امام حسین علیه السلام:
عزّت و بى نیازى - هر دو - شتاب زده به دنبال پناهگاهى مى دویدند،
چون به توكّل برخورد كردند، آرامش پیدا نموده و آن را پناهگاه خود قرار دادند.
(مستدرك الوسائل: 218/11)

 

السلام علیک یا ابا عبدا... الحسین (ع)

السلام علیک یا امام زین العابدین (ع)

السلام علیک یا ابوالفضل العباس (ع)


طلوع ماه فرخنده شعبان، ماهی با تمام مناسبت‌های با عظمتش از راه رسید. ماه شعبان، ماه اعیاد آسمانی، از جمله ماه هايى است كه از چند سو مورد عنايت و اهتمام واقع شده است. از يك سو اين ماه به رسول خدا(صلى الله عليه وآله) منسوب دانسته شده و عبادت، نماز و روزه در آن بسيار مورد تأكيد واقع شده است. از امير المؤمنين على(عليه السلام) نقل شده است كه در فضيلت اين ماه فرمود: خداوند آن را شعبان ناميد زيرا نيكى ها در آن شاخه شاخه مى شود، درهاى بهشت در آن گشوده و نعمت هاى بهشتى با ارزان ترين قيمت و آسان ترين راه به شما عرضه مى گردد.

و از سوى ديگر اين ماه به ولادت چند تن از ائمه راستين شيعه قرين بوده و اين خود موجب شده است كه اين ماه در نزد شيعه به خجستگى و فرخندگى معروف باشد. امام سوم شيعيان امام حسين(عليه السلام)، امام چهارم مؤمنان حضرت امام سجاد(عليه السلام) و همين طور منجى عالم بشريت دوازدهمين امام بر حق، امام مهدی (عج) نيز در اين ماه چشم به عالم خاك گشوده اند و عالم خاك را به نور وجودشان منوّر و مزيّن نموده اند مضافاً بر اين كه قمر بنى هاشم حضرت ابوالفضل، برادر وفادار امام حسين و علمدار روز عاشورا نيز در اين ماه قدم به عالم خاك نهاده است. آغازين روزهاى اين ماه كه به ترتيب شاهد تولد امام حسين، حضرت ابوالفضل و امام سجاد(عليهم السلام) مى باشد ياد كربلا و حوادث خونبار و عبرت انگيز آن را بر هر شيعه اى تداعى مى كند چنانکه اين عزيزان هر سه در كربلا بودند و از حماسه سازان اين واقعه محسوب مى شوند. حضرت امام حسين (ع) به عنوان رهبر و سالار اين كاروان عشق، حضرت عباس (ع) به عنوان علمدار، مدافع و جانباز سرزمين كربلا و حضرت زين العابدين(ع) نيز در تحت عنوان احيا كننده پيام كربلا و پيام رسان هدف اين قيام به گوش غافلان آن زمان و تمام آزادگان جهان تا عصر حاضر بلكه تمامى انسان هاى جهان تا ابد.

بدینوسیله فرا رسیدن ماه شعبان و همچنین میلاد با سعادت سالار شهیدان امام حسین (ع)، قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و سید الساجدین امام سجاد (ع) بر همه به خصوص همکاران و سهامداران گرامی تبریک و تهنیت باد.

 

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico