دوشنبه 1 مرداد 1403 | En | Fa

شركت گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا
SAIPA EMPLOYEES INVESTMENT COMPANY

نخستین جلسه طرح جهادی نهضت مسکن گروه سایپا

گروه سایپا در راستای حمایت از کارگران و بهبود معیشت و زندگی آنان پیگیری می‌کند، برگزاری نخستین جلسه طرح جهادی نهضت مسکن گروه سایپا/ بررسی چگونگی اجرای ساخت، تامین زمین و ساخت واحدهای مسکونی برای خانواده سایپا شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا در راستای حمایت از کارگران و بهبود معیشت و زندگی آنان طرح جهادی نهضت مسکن را پیگیری می‌کند و در اولین جلسه اجرای این طرح،‌ موضوعات چگونگی ساخت، تامین زمین و ساخت واحدهای مسکونی مورد بررسی تخصصی قرار گرفت.

به گزارش سایپانیوز،‌حسین نصیری، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا (سمیکو) با تاکید بر ضرورت حمایت از کارگران و پرسنل گروه خودروسازی سایپا و تامین مسکن آنان،‌گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته از ظرفیت شرکت سایپا برای تخصیص زمین استفاده خواهد شد تا با حداقل قیمت، کارکنان زحمتکش سایپا بتوانند صاحب مسکن شوند.

او درباره جزئیات طرح جهادی نهضت مسکن افزود: مذاکراتی با وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها انجام شده است تا با اختصاص تسهیلات 550 میلیون تومانی برای واجدین شرایط طرح نهضت ملی مسکن، بتوان با سرعت کارکنان سایپا را صاحب‌خانه کرد. دراین طرح متقاضیان می‌توانند واحدهای مسکونی با متراژهای متفاوت چون 50 متری، 60 متری و 80 متری انتخاب کنند.

گفتنی است،‌در نخستین جلسه طرح جهادی نهضت مسکن، علی شیدایی، رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا و جمعی از مدیران شرکت‌های سایپا و سمیکو حضور داشتند و موضوعات مربوط به نحوه اجرای ساخت، تامین زمین و ساخت واحدهای مسکونی برای متقاضیان گروه سایپا به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نتایج بسیار خوبی حاصل شد.

 بر اساس مدل پیشنهادی طرح اقدام جهادی تهیه مسکن، شش گام برای صاحب‌خانه شدن کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا، توسط گروه سـرمایه‌گذاری كاركنان سایپا (سـميكو) تعریف شده است. در گام اول شناسایی متقاضیان و واجدین شرایط در استان‌ها و همزمان شناسایی املاک در اختیار؛‌ گام دوم دسته بندی متقاضیان بر اساس نوع تقاضا و مقارن با آن شناسنامه دار کردن املاک در اختیار؛‌ سومین گام اولویت‌بندی استان‌ها بر اساس تعداد و کیفیت تقاضا و مصادف با آن اولویت و انتخاب املاک با پتانسیل ساخت؛‌ گام چهارم تدوین استراتژی تامین زمین در هر استان با توجه به نیاز و دارایی؛‌ گام پنجم اصلاح اراضی و تعریف طرح و گام آخر ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی است. بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ‌قیمت واحدهای مسکونی که در قالب طرح یاد شده محقق خواهد شد، ‌بسیار مناسب است و این امکان را فراهم می‌کند که کارکنان و بازنشستگان گروه سایپا با حداقل آورده مالی بتوانند دراین طرح ملی مشارکت کنند.

 

 

Copyright © 2018 By www.semico.ir All Rights Reserved
Powered By Semico